Fringe; Určeme si vlastní hranici

26. listopadu 2011 v 18:03 | Ahena |  Recenze, Články
Fringe (Hranice nemožného) je projekt známé dvojce; producenta J. J. Ambrese a scénáristy Alexe Kurzmana; z roku 2008. Jedná se o můj oblíbený žánr Krimi Sciene Fiction.
Mohu jen užasle prohlásit, že jsem po prvních dílech netušila, jaký dostane celý projekt spád. Od pár neobvyklých případů po řešení rozpadu dvou světů, kdy životy miliardy lidí závisí na jedom muži. Dá se snad takto citlivé, tolikrát již probírané téma, jako je konec světa, kvalitně zpracovat?
Jako k většině mnou sledovaných seriálů, i k tomuto jsem se dostala zcela náhodou. A o to větší bylo překvapení, když jsem zhlédla následující díly. Momentálně čekám na další epizody čtvrté série, která by měla začít v lednu 2012.
Jde o projekt, který diváky nutí přemýšlet o každém detailu. Ať už o podezřelé postavy, náhodně se objevující obrázky, nebo souvislosti z minulých případů.

Velkou výhodou jsou dobře propracované postavy, které v dnešních seriálech chybí. Zde se nezaměřujeme na masa různých charakterů, ale pár důležitých postav různého typu, vzhledu, minulosti a tajemství (Zde se hodí: ne kvantitativně, ale kvalitativně - prosím).

Šílený vědec Walter Bishop, který byl 17 let v psychiatrické léčebně St. Claire's, je propuštěn do opatrovnictví svého geniálního syna Petera Bishopa, jenž není zrovna vzorným, beztrestným hrdinou, aby pomohl vyřešit FBI jeden případ. Celému, rýsujícímu se týmu, velí agentka Olivia Dunhman.
Peter ze začátku situací není nadšen, ale řekněme si upřímě, koho by nezajímaly případy, které sahají až za hranice našeho vnímání. Zůstává a pomáhá při vyšetřování případu a při tom zvládá roli Walterovy chůvy. S tou mu nakonec pomůže nová asistentka v laboratoři, Adtrid Farnsworth. Olivia se dozvídá o experimentech z jejího dětství a Walter přestává být tím, permanentně sjetým, neškodným bláznem.

Zdá se, že v této fázi se seriál zasekne a stane se z něho obvyklý průměr s milostným poměrem hlavních dvou postav, ale to se mýlíme, jelikož jsou pro nás přichystána nová a daleko obsáhlejší témata.

Do čtvrté řady jsou případy originální a poutavé. Píši schvlně do čtvrté série, nechci totiž předbíhat, počkáme si na další vývoj. Seriál má ještě co nabídnout, doufám v dobře využitý potenciál.

"Příroda nerozezná rozdíl mezi dobrem a zlem, vnímá pouze rovnováhu a nerovnováhu."
"Realita je pouze otázkou vnímání."

Ahena

 


Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 14:25 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama