Milosrdnost

2. května 2010 v 22:44 | Ahena

  • Dreams | Sen První | Milosrdnost

Bylo to překrásné místo. Plné radosti a krásy přírody. Byla jsem zde už před lety, ale v mém srdci zůstalo barevné. Přátelé, kteří jej navštívili  v roce 2011 se mnou, bohužel neměli čas. Domnívala jsem se, že změna lidstva, která postihla hlavně střední Evropu.

Čím jsem byla blíže vysněnému městu, tím jsem byla šokována. Lidstvo mířilo ke kořenům. Pár kilometrů od cíle jsem se ocitla takřka ve středověku. Stmívalo se a obchodníci vykřikovali ve snaze prodat poslední zboží. Žádala jsem o pomoc s hledáním. Rázná hospodská se do mě obula s takovou vášní, že by se rozbrečel i kapitán Kirk se svým věrným přítelem z planety Vulkan.Odvětila jsem ji urážkou, která se vztahovala na jejího muže. Naštěstí nezjistila, kdo tuto urážku nadhodil. Rozkřičela se na všechny strany, ale já už byla na okraji starého pískového lomu. Sráz byl skoro třicet metrů hluboký.

Dva další se dívali do údolí zničené lidmi. Znovu jsem se snažila zachytit informaci o městě života. Nevěděli, ale dohodili mi mladou dívku okolo 16 roku. Byla místní podivínkou. Rázná, uměla se o sebe postarat a někdy nabízela své orientační schopnosti za balík peněz. I přes situaci s úrovní lidstva, byla hlavní prioritou sláva a moc. Moc znamenala prachy.

Jediné co jsem mohla říci na bylo; "vím, že mě nemáš ráda, ale líbíš se mi". Ukradla cizí benzín a lila jej pomalu na špinavou cestu. Své činy zdůvodnila tím, že nesnáší auta. Byla třída. Obdivovala jsem její profesionalitu a klidnou, kamennou tvář. Nebyla jedna z těch výřečných. Proto jsem ji popisovala moje vzpomínky na město. Bez varování mě zatáhla do keře a zacpala pusu. Ani jsem neprotestovala. Věděla sem, že k tomuto činu měla důvod. V prachu se objevil mladý, pohledný muž s psovody, kteří svírali neovladatelné německé ovčáky.

Nevěřila jsem, že se nám to musí dít. Proč nám. 3× týdne medituji. Kdybych uznávala církev, chodila bych ke zpovědi. Jen pro představu co jsem tím myslela. Moje průvodkyně měla stejné zvyky. Tak proč nás sebrali na cestě, že se hodíme pro jeho luxusní nevěstinec. Luxusní  nevěstinec prý. Vypadalo to zde jako v kravíně. Dokonce snad  seno jsem zahlédla. Na průchozí jsme dělali oči, ale v mysli jsme plánovali útěk. Mladý muž, kterého jsme poznali měl dar. Nebo spíše ti aligátoři. Díky nim jsme našli nestřežený východ. Pět minut jsme číhali, než bylo umožněno přelézt ploty. 

Majitel podniku zuřil. Snažil se vydolovat z mladého obchodníka v supermarketu , kde se nacházíme. Měl být chytřejší. Použili jsme sílu peněz za mlčenlivost. Nezabere tvrdá síla tak dobře jako motivace. Pasák převracel regály ve snaze přesvědčit majitele k výpovědi. Poslední cesta byla do skladu, kde jsme se schovávali. Málem nás prozradil neschopný rozvážce čerstvého zboží. Naštěstí jsme tento zážitek nechali za sebou. Cestovali jsme s novým přítelem.

I přes náš společný únik se mi moje průvodkyně neotevřela.Za to mladý muž byl upovídaný až příliš. Dva dny za námi. Cesta byla vyčerpávající, ale pro moje město jsem byla schopná udělat cokoliv. 

Když jsme dorazily na místo, čekalo nás nepříjemné překvapení. Místo zrodu každé maličkosti v které věříme, zde byl černý kráter. Zbytky meteoritu jakoby čekali než přijdeme, aby se mohli sklouznout do čerstvě napršené vody. Tímto okamžikem skončil život lidstva. Mohla začít vládnout nemilosrdná příroda.


Tímto startuji novou rubriku mých snů. Popisuji zde co se mi honí hlavou ve spánku. Tyto příběhy nemají přímou řeč ani nejsou obohaceny názvy lidí a měst. Má to jistý důvod.

 


Komentáře

1 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 3. května 2010 v 15:33 | Reagovat

hele ale i když budu končit s blogem což možná nebudu tak to rozhodně neznamená že přestanu číst tvé povídky a psát ti komentáře...neboj se, ode mě očekávej stále komenty....jinak teď si to nemám čas přečíst musím dělat projekt do školy ale až budu mít trochu času určo si to přečtu...nějak jsem s tím zaostala...vůbec nebyl čas...šak sis snad i všimla, že nic nepřidávám na blog...no je to i kvůli to rušení

2 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 4. května 2010 v 12:01 | Reagovat

ooh opět nová povídka? super! líbí se mi to! rychle další dílek!

3 Das Das | Web | 4. května 2010 v 19:33 | Reagovat

nádhera.. moc mě to zajalo.. má to pointu a přesto.. přesto neurčitý konec.. Jako konec ae né do detailů... x) takovej výkřik do tmy.. nádherka.. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama