5. Není vše jak se zdá

8. dubna 2010 v 21:57 | Ahena

  • Být Lovcem | Kniha Druhá | Kapitola 5. Není vše jak se zdá

Ahena seděla u konferenčního stolku na nově koupené pohovce. Tom byl na služební cestě v Mariánských lázní. Tento týden měl být pohodovým. Čas jen pro sebe. Po přečtení novin to však vypadalo na novou práci. Odlišnou od všech předchozích. Nejlepší zdroje pro případy byly právě speciální bulváry pro duchaře (masmedia). Už ulovila jednoho démona, což je v Brně raritou, ale s duchem neměla jedinou zkušenost.

Pomalu stoupala schodištěm k novému sídlu Obřanské tlupy. Vzbouřenci poznali místo pobytu. Ambrey tak jako tak chtěl jednou základnu přesunout. Vila měla devět pokojů. Po zásahu Aheny jenom osm. Začala tvořit tělocvičnu, kterou musela ve spěchu opustit. Kromě této místnosti, ložnice Ambyho a Zara, zbrojírny, herny a kuchyně propojené s obývákem, byl dům zatím nezabydlený.
"Ahoj Ambrey, co mi můžeš říct o duchách?" Nahodila téma při chystání silné kávy.
"Mám s nimi pár zkušeností. Lovil jsem je, ale to je už dávno. Když jsem byl ještě mladý." zamyslel se nad minulostí, kterou nikdy nezmiňoval, "Zjisti o jakého pozůstalého jde, kde je pohřben a jeho kosti posol a spal."
"Posol a spal!? To nejdřív musím vykopat hrob!" Byla zvyklá bojovat s neživými. Vždy byla přesvědčená, že být lovcem, znamená mít relativně čistou práci. Zarazíš kůl a upír bude sfouknut větříkem v podobě prachu z povrchu zemského.
"Nikdo neřekl, že tvůj úděl je jenom zabíjení upírů. Čekal jsem, až tě napadne, prozkoumat i další zákoutí naší práce."
"Mohl jsi mi něco naznačit. Žila jsem v domnění, že démoni a duchové jsou anomálie. Extrémy, které se objeví jen jednou za čas. Kdo tyto nadpřirozené věci vyřizoval do teď." Šokovaly jí nové zprávy. Myslela si, že ví o pravém světě vše. Potřebovala vědět vše.

Za poslední dvě hodiny z ní byla jiná žena. Stejná žena, s jinou myslí. To co si myslela, že není, byla realita. Káva dávno vychladla v sevření ztuhlých dlaní.
"Dobře, chápu. Jsem ráda, že to vím. Ještě něco, co mi za ty léta uniklo?" Popravdě? Ano. Byla naštvaná, že jí  tyto nepodstatně podstatné detaily unikly.
"Klid, i když máš velké zkušenosti, nemůžeš být nikdy dokonalá. Alespoň doufám."

Vešla do pokoje určený ke zbraním. Ambrey šel zařizovat řídící místnost. Zde v budoucnu najdeme počítače, mapy a námi napsané kroniky (či jiné zachovalé dokumenty). Vzala jsem si sůl a benzín. Moje matka kouří, nejen legální cigarety, proto měla vždy při ruce nějaký zapalovač měla.

V historii budovy firmy na programování počítačů našla pár zajímavých úkazů. Pokud dobře chápala, došlo v průběhu čtyřiceti let k dvaceti vraždám. Nehrálo datum ani rok. Neměly řád. V sedmdesátých letech zde spáchal sebevraždu problémový chlapec. Byl adoptován, jelikož jeho rodiče byli zabiti. 

Jak si Ahena poradí s údajným duchem?
 


Anketa

Oblíbené pohlaví hlavní postavy?

žena ...
muž ...
hlavní oboje dohromady ...

Komentáře

1 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 4. května 2010 v 11:56 | Reagovat

oh super! Zamotala si do toho i duchy! ještě lepší! udělala si mi radost! rychle další díleček nebo se nedočkavostí zblázním! jinak rušení mého blogu se nekoná! víc informací jsem napsala do článku tak jestli budeš chtít, tak si to přečti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama