3. Oko za oko, zub za zub

5. dubna 2010 v 17:25 | Ahena

  • Supernatural | Kapitola 3. Oko za oko, zub za zub

"Zabít je taky nemůžeme." Zoufal si Sammy. A měl pravdu. Byly to ženy, které si nejspíše pozdě uvědomily následky svých činů. Tak zněla alespoň teorie Deana.
"Pojďme si s nimi aspoň promluvit." Navrhl Dean, ale už tak neučinili. Zazvonil telefon.

Za hodinu na to stáli oba bratři nad bezvládným tělem paní Baldwinové. Příznaky smrti byly stejné jako u zbylých obětí. Jediná rozdílnost byla v pohlaví. První žena v případu.
"Tak to je divné. Možná jsou naše teorie jenom náhody." Odtušil mladší bratr zmateně.
"Jdeme to zjistit." jiná možnost se jim nenaskytovala.

"Myslím, že tu máme velký problém." Celý plán se v okamžiku rozpadl. Dívali se do prázdných očí další oběti. Žena asistenta patologa skočila z okna své kanceláře, která sídlí v dvacátém patře. Z těla zbylo jen málo.
"Takže zbyly jen dvě ženy, musíme je varovat." Tato varianta se Deanovi líbila nejvíce. Znamenalo to, že jsou ženy též oběťmi - a ty mají za úkol chránit.

Náraz na stěnu těsně po vstupu do jindy plného salónu byl nepříjemný. Dvě ženy sedící na polstrovaných židlí si bedlivě prohlížely nově přicházející. "Máme tu čest, potkat ty slavné Winchesterovic kluky. " usmála se brunetka ve věku blížícímu se třiceti let.
"Doufám, že to měla být poklona." Reagoval rychle Dean a bolestí přitiskl tvář ke stěně, čím si nepříjemně pochroumal hlavu.
"Oh, jsme to, ale nevychované," vypískla najednou mladší blondýnka. "já jsem Sean a ona moje sestra Rebeka."
"Víme," Řekl křečovitě Sammy. "spíš by nás zajímalo, zda jsou naše předpoklady správné, když si myslíme o vás, že jste čarodějnice." Neobvykle se usmál s pohledem přítomným na blondýnce. Ta se k němu pomalým, svůdným krokem přiblížila. Sjela hřbetem ruky po jeho hrudi. 
"Mám slabost pro dlouhány." Olízla vrchní zuby a obrátila zrak na starší sestru. "Líbí se mi, byla by jej škoda, co říkáš." Její chování se podobalo spíše démonovi. Dean rozvíjel své teorie, které měli být skryty v jeho myšlenkách. Nebyly by to čarodějky bez magie. Rebeka se zvedla a mávla rukou ve vzduchu, jako by jej chtěla rozvířit. Kouzlo však způsobilo hlubokou ránu na Deanové tváři.
"Děvko!" Zmohl se na jedno slovo mezi výkřiky bolesti. "Přetrhnu tebe ve dvě!"
"To by ses však musel nejdříve osvobodit a zabránit mi, abych tě donutila sníst vlastní orgány." 
Silné řeči, ale jeho plány byly jiné. "Bobby, teď!"
Bez jediné stopy Bobby převrátil černý oltář stojící v kuchyňce pro zaměstnance. Ve stejný moment se obě mužské postavy odlepily od studených stěn a vrhly se na ženy stojící za hrůzné činy ve městě Seattle. Ve skutečnosti to byly čarodějnice s mnohými zkušenostmi. Staré možná i stovky let. Jejich síla však musela čerpat ze zdroje. Zde jej představoval oltář z krve a kostí.
"Mohu mít poslední otázku?" Zeptal se Sammy blondýnky s nožem na krku.
"Ty kdykoliv, hezoune." Hlas se jí třásl vztekem, strachem a napětím.
"Proč."
"Apokalypsa znamená něco jako prázdniny. Lidi si jdou užít do měst a na pláže, my jdeme vylákat ženy k činům, které by je v životě ani nenapadly. Zrovna paní Baldwinová by přišla o velkou část majetku, kdyby se se svým manželem rozvedla, takhle by měla volnost i peníze. Lákavá nabídka. Mohla si koupit s milencem pěkný domeček, jen kdyby neměla takové výčitky. To je vše, ty máš svoji práci a já svoji. Ty zabíjíš mé sestry a bratry. Já pro změnu tvé. Oko za oko, zub za zub." Poslední větu ukončil tlumený výkřik a zvuk krve tlačící se přes hrtan.


"Díky, že jsi tak narychlo přijel, Bobby."
 


Komentáře

1 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 8. dubna 2010 v 19:01 | Reagovat

opět další úžasný díl! moc povedený! a bude ještě někdy nějaká? další dílky jiné povídky? a samozřejmě i téhle? jak vidím skoro nikdo nemá čas....no asi se vážně ti učitelé zbláznili a chovají se jako by měl být už konec světa tak jim přeskočilo...já myslím, že nestíháš kvůli škole že? nebo už tě to nebaví psát? ale mě to děsně baví číst! si fakt super, skvělá a bomba!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama