Březen 2010

2. Počet Vražd Stoupá

14. března 2010 v 19:39 | Ahena

  • Supernatural | Kapitola 2. Počet Vražd Stoupá

Počet vražd vzrostl na číslo čtyři. Deanovo oblíbené, teď vše začíná nabírat obrátky. Při tomto počtu většinou pachatel zanechává nějaké znamení.
Čtvrtá oběť byl mladý asistent koronera. Umřel na silné pohmoždění vnitřností v oblasti břicha. Včerejší mrtvý skončil na totéž, ale v jeho případě alespoň bylo jasné, co se stalo. Způsobily to pohyby kostí. U asistenta rány v ledvinách vypadaly na ostří zubatého nože. Povrchové zranění však neměl.
Dělo se tu něco plánovaného. Jediné co vraždy spojovalo, bylo mužské pohlaví všech obětí. Přicházela část, na kterou se Dean těšil ze všeho nejvíce, pokud nepočítá nakopání těch bastardů do prdele.
"Takže váš snoubenec neměl nepřátele, kteří by mu chtěli vyhrožovat, či jej zabít." Konstatoval fakta u poslední z drahých poloviček nebožtíků.
Kromě nezaplacených účtů muže číslo jedna a pár pokut za jízdu na červenou u muže dva, neměl zhola nic. Nic co by manželky a přítelkyně věděly.
Cestou do hotelu si všiml růžové tabule ženského salónu krásy. Podobných podniků můžete vidět ve městě několik. Tento byl však něčím výjimečný. První spojitost v případu.

"Co." Ozval se z druhé strany sluchátka známý hlas.
"Ahoj brácho. Myslím, že vím první spojitost v případu. Vyslechneš mě, nebo máš už jinou zábavu?" Narážel tím na hudbu znějící v pozadí.
"Eh, ne, povídej, jsem jen. Prostě mluv."
"Všechny ženy, i přes tvrzení, že se neznají, chodí do stejného salónu. Všiml jsem si vizitek, které mají všechny v bytech. Manželka prvního muže je dokonce ředitelka. Další tři mají společné termíny těch takzvaných kůr. Také jsou členky sdružení za práva žen. Sice nechápu, co to je, ale v každopádně se znají." Byl hrdý na svoji informovanost.
"To by zapadalo, sejdeme se u tebe." Sluchátko ohluchlo. Radši se neptal, jak
Sam věděl o jeho místě pobytu.

"Mám také pár informací. Ve dnech vražd byly společně v hotelu Sweet Rose. Prohlížel jsem pár emailů."
"Sweet Rose. Jak někdo může pojmenovat hotel Sweet Rose." Název mu připadal jako jméno vykřičeného domu.
Sam jeho konstatování ignoroval. "U ženy prvního muže jsem prozkoumal historii počítače a našel pár stránek o voodoo. Nechal jsem to tak, myslel jsem, že každého může zajímat něco z temné stránky našeho světa. Ale potom jsem našel spojitost s dalšími ženami. Hned na to jsi volal ty." Těšil se na uzavření případu, ale teď stál před velkým rozhodnutím. Co s lidmi, kteří spáchali zločin. Jejich práce byla zabíjet monstra a lidské bytosti zachraňovat.