2. Jsi To Ty, Opravdu

12. února 2010 v 14:35 | Ahena

  • Být Lovcem | Kniha druhá | Kapitola 2. Jsi To Ty, Opravdu

Zina souhlasila se svým údělem. Ahena pochopila, proč si vybrala zrovna ji. Byly si v mnohém podobné. Pocházely z rozvrácených rodin. Od módy po jídlo měly stejný vkus. Toto byly však maličkosti. Pravá podoba se skrývala v myšlení a názorech.

"Neboj se udeřit." Komentovala Ahena Zinin box. Potřebovala ji nejdříve zpevnit. Nebyla ani tak při těle, pyšnila se štíhlou postavou, ale lovec musel mít řádné svalstvo.
Po Adamovi a Nikol pochopila kouzlo trpělivosti. Snažila se podobat Ambymu. Uměl naučit bez nervů každého cokoliv.
Byl jedním slovem Anděl. Vlastně slovo nepřeháněla přiřazení. Démoni jsou padlí andělé. Nikdy neslyšela od něj, co se stalo. Proč není v nebi. Nejspíše zůstane nevědomá. Jeho život je těžký. Jediný koho má je obřanský tým a Zar.

Rozhodla se zahnat myšlenky a věnovat se výcviku. "Nechtěla bys po výcviku, zajít na nákupy?"
Jejím úkolem se stalo i sblížení. Měly si upevnit vztah, aby učení probíhalo hladce. Nedělala to nuceně.
Zina byla sympatická holka. Její inteligence a důvtip zapadal do vyšší úrovně. "Ráda bych, ale v pondělí píšu test z matematiky."
Dokonce chtěla pracovat v normálním zaměstnání. Další úkol na seznamu. Zaujmout ji natolik, aby v lovení pokračovala i po škole. Ahena dodělala školy s maturitní zkouškou. Mohla by se stát policistkou, po čemž dlouhá léta toužila. Adam má dokonce vysokoškolské vzdělání. Být lovcem znamená vzdát se svých snů. Zatrhnout většinu kontaktů ze svého diáře a spoléhat se na spolupracovníky.
Opatrně však na lidi z oboru. Lovci nebyli společenští a rozhodně ne čestní.

"Kde se vidíš za dva roky, Zin." Dívka se zamyslela. Zavřela oči a skrčila se do dřepu. Držela hlavu v dlaních, jako by měla silnou migrénu.
"Je ti něco? Zino, mluv. Nemohu ti pomoct, když mi nic neprozradíš." Zin si sedla a vyděšeně vzhlédla na svoji učitelku.
"Viděla jsem, jak bojuji s upírem. Byla jsi tam taky. Nic jsi neudělala, jen se dívala."
Výcvik začal včera a už začínala mít schopnost? "Moment jen si zavolám, odpočiň si. Nebo můžeš zkusit ty údery."
Ahena se zvedla ze dřepu. Při zavírání dveří vytáčela Ambreyho číslo.
"No, ahoj. Nevím co se děje, ale myslím, že se u Ziny objevila schopnost. Cože! Jasně. Dobře. Samozřejmě, že uposlechnu. Jsi můj nadřízený, neboj se." Zavěsila.
Učinila ještě jeden hovor. Při zavírání dveří byla znova klidná a veselá. Nesměla nechat nové informace, aby ovládly její mysl.
"Za patnáct minut tu bude pizza."

Den ode dne byla nová učenka lepší. Podařilo se jí vypracovat do únosné míry svaly. Určitě by nemohla udělat z šestnácti leté dívky kulturistku. Vše mírně a postupně. Hlavně nic neuspěchat.
'O to se nestarej' letěla ji Ambreyho slova hlavou pořád dokola.
"Hej, Aheno. Do práce, žádné flákání." Zavírali. Za tři minuty měla sraz se Zin, u obchodu s oblečením. Znělo to zvláštně.
"Jo ještě dva stoly." Zakřičela, po té si brblala pro sebe: "Lovím upíry a stoly utírat neumím. Sakra, hlavně že umím rozdělat za deset sekund zbraň. Jak se to otevírá."
Nemohla rozdělat kryt u kyblíku, jehož využití byla nádoba na odpadky. Pro ni to byla podřadná práce. Radši by zabila každý den deset upírů než uklízet po nějakých 'lidech'.

Ambrey něco tají, je to důležité? Jak si Ahena a Zina budou i nadále vést?

 


Anketa

Oblíbené pohlaví hlavní postavy?

žena ...
muž ...
hlavní oboje dohromady ...

Komentáře

1 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 12. února 2010 v 16:49 | Reagovat

Moc moc pěkný díl! Zina je fakt dobrá! Hrozně moc se těším na další dílek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama