3. Následovatel

14. února 2010 v 18:59 | Ahena

  • Být Lovcem | Kniha Druhá | Kapitola 3. Následovatel

Asi před týdnem za Adamem přišel Ambrey se čtyřmi složkami. Měl si vybrat svého prvního učně. Bylo to neuvěřitelné. Sám se teprve učil. Amby byl názoru 'čím dřív, tím líp'. Nechtěl si přiznat důvod, ale pravdou opravdu bylo riziko práce, kterou vykonávali.

Volba byla snadná. Petr byl mladý, silný a inteligentní kluk. Přesné vyjádření to asi nepřineslo, ale mužem jej ještě nazývat nemohl. Studoval poslední ročník obchodní akademie. Povahově si nebyli podobní. Adam nosil elegantní, pohodlné oblečení. Vyžíval se v tmavých barvách, návlecích, vestičkách a kloboucích. Petr si vybíral pohodlné a účelové, dalo by se říct, že do jisté míry Army kousky. Jeden hudbu nechápal, druhý se v ní vyžíval. Adam myslel, že jejich rozdílnost jednou přinese ovoce.

"Nepoužívej jen svaly. Když do upíra budeš mlátit rychle se unavíš. Zkus se co nejdříve trefit kůlem do srdce."
Ukázal "levobočný únikový převrat se zasazením" jak jej nazvala Ahena. Mohla pro cizího působit jako bezbranná a jemná dívka, ale byla to právě ona co psala dějiny. Našla mnoho vylepšení a zjednodušení této špinavé práce. Zasloužila by však více.

"Nevypadáš jako by tě lovení bavilo." Opáčil Petr s pohledem upřený na ránu od kůlu, jež zdobila figurínu určenou k výcviku a zdokonalování taktiky.
"Nejspíš máš na vše jiný pohled. Vidím v tom vraždu. Řekneš si, že věc můžeš zabít bez výčitek, ale každý byl jednou člověkem. Někteří dokonce neví, že jsou upíry. Nebo se jimi stali neúmyslně a teď jsou zmatení v jiném světě. Nejdřív si s každým promluv, pak jednej. Pravidlo číslo jedna. Nikdy nestřílej poslepu."
Lovecké pravidla sepsala též Ahena. Ty platily alespoň v Obřanech. Za čtyři roky toho stihla opravdu hodně.

"Takže si s těmi zrůdami máme povídat?" Zrůdy bylo špatné vyjádření.
"Poslouchal jsi vůbec? Nikdy neříkej slovo "zrůda". Měl bych tě seznámit s našim šéfem. Poznal by jsi tu nejlaskavější duši."
Ambrey si ve světě lovců vydobyl určité postavení právě svoji nenásilnou povahou.
"Rád bych se seznámil s tou tvou slavnou Ahenou. Básníš tu o ní jak o bohu. Pokud je tak dobrá, dáme si souboj." Zazubil se. Byl mladý a Adam to toleroval, ale vše mělo určité hranice.
"Není moje. Za druhé by tě sundala jedním pohybem."

V ten den to byla poslední zmínka o Aheně. Petr pochopil, že složka s nápisem "Ahena" jde do koše. Nikdy o sobě neměl vysoké mínění, ale po té, co jej kontaktoval Adam se vše změnilo. Z mladého kluka vyrost Lovec. Dospívající muž, který má cíl. Ale kdo je Ahena a co v tomto světě sakra znamená?

"Dej si pauzu, Zino." Oznámila přestávku unavená Ahena, jejíž noc proběhla podle plánů. Nemyslela však na další den.
"Těžká noc?" Usmála se Zina, popíjející z plastové láhve čistou a osvěžující vodu.
"Dá se to tak říci." Pustily si hudbu a svačily. Zina začala trošku zanedbávat školu. Zamlouval se jí svým způsobem volný život lovce. Ambreyho tajemství skrývala i tu dobrou finanční stránku. Být lovcem znamenalo mít dostatečné konto na důležité poplatky v životě.
"Jsem ráda že je ten knihomol v tobě zabit. Ale nezapomeň, vždy se dobře dokončená škola bude hodit." To Zina samozřejmě chápala.

"Nech mě abych ti ukázal tu novou hru, jen chvilka! Vždyť tu máte takovou plazmu.."
".. Jo dobře, po tréninku mi to ukážeš." Do místnosti vstoupil Adam v doprovodu Petra.
"Adame? Kdo to je!?" Čtveřice si vyměnila zmatené pohledy.
"Můj učeň."
 


Komentáře

1 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 14. února 2010 v 20:35 | Reagovat

nádhernej díl! moc se ti povedl! jdu si přečíst další!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama