28. Chuť Krve

6. února 2010 v 18:44 | Ahena

  • Být Lovcem | Kapitola 28. Chuť Krve

Pokud byl polo upír, měla jsem šanci. Děsila mě však představa stavu Dana před smrtí. Našli snad něco, co může upíra udržet na živu i s probodnutým hrudníkem? Každý si myslí, že jediný způsob jak zabít upíra je trefit jej do srdce. Popravdě stačí poblíž srdce. Nejlépe natrhnout tepnu.

Byla jsem v polovině cestě k Ambreymu když mě vyrušilo z přemýšlení zvonění mobilního telefonu. Tomáš. Teď se mito opravdu nehodilo. Vypnula jsem telefon a strčila do kabelky. Zvláštní mě vidět v army černém oblečení s těžkými vojenskými kanady a v ruce krémová dívčí kabelka. Každá žena chce být jednou ženou.

Odemčela jsem dveře. Zamrazilo mě když jsem viděla Adama a Niki. Vypadali jako ten nejvášnivější a nejšťastnější pár na světě. Nevím zda to byla závist či vztek z mých nevydařených vztahů. Zahnala jsem představu sebe na místě Nikoli a hlasitě si odkašlala. "Ahoj Aheno!" Vrhla se hned Niki ke mě. Nebyla lovkyní přirozeně, vše čím je teď si tvrdě vydřela, proto neumí odhalit pravé myšlenky či náladu. Cítila jsem z ní Adama. Jeho pohled mě tlačil do srdce jako mnoho litrů vody. Mučte mě, zabijte mě. Ale nenechávejte mě s Adamem v jedné místnosti. "Ahoj Nikol. Vidím, že se mnohé změnilo v mé nepřítomnosti." Rozhlédla jsem se po nově zařízené místnosti. Niki však odhalila pravou myšlenku. "Asi bych měla jít." Řekla tiše, dokonce s známkou strachu. "Ne to nemusíš, potřebujeme každou ruku. Kde je Ambrey a Zar?"

Čekali jsme bezmála hodinu. Viděla jsem jejich pohledy. Už jsem nežárlila, byla jsem jen zklamaná. Přála jsem Adamovi štěstí. Nikol byla skvělá dívka. Proč bych toto pouto měla nějakým způsobem ohrozit? "Přeji vám to. Moc, promiň že jsem ze začátku byla tak ... nevrlá." Podívala jsem se na Adama. Zažili jsme spolu hodně, kromě lásky. Byli to jen pocity, když vidím ty dva spolu chápu proč jsem řekla v té nemocnici slova jenž jej ranila. Niki se pomalu posadila vedle mě. "Moc si toho vážíme, moc ráda budu tvoje kamarádka bez jakékoliv zloby." Objala mě. Vyvalila jsem oči, moje mysl nebyla připravená na jakýkoliv fyzický kontakt.

"Vítejte, děti." Pozdravil nás Ambrey přicházející se třemi upíry a jedním upírem stejné rasy. Vyrazila jsem nahoru a chytla kůl visící v pouzdru na pásku. "Klid, jsou to naši donášeči. Mají pár informací o Covtovi, ale asi se vám nebudou příliš líbit." Usadil hosty a mě vyzval ke stejnému kroku. Pochytila jsem jejich pohledy. Zírali na mě jako na zločince. Prohledávali mi mysl. Co jsou sakra zač. Grónové. Pocítila jsem vlnu strachu. "Přesně tak, Aheno. Jsme grónové, to my jsme stvořili Dana." Nadechla jsem se. Můj uklidňovací obřad byl však na dvě věci. "Neboj, tvé myšlenky jsou dobré, jen nech svou touhu po krvi sílit. Můžeme ti potom moci pomoct." Myslel tím přeměnu v gróna. Sakra pomalu se začínám zbavovat mých chutí. Jak to vědí, nikdy jsem na to ani nemyslela. Ale měli pravdu. Opravdu si někdy představuji jaké to je zabít člověka. Jeho krev přetvořit na svou potravu. Rozhlédla jsem se po místnosti. Všichni se na mě dívali jak na zrůdu. Uvědomila jsem si že tato představa není daleko od pravdy. "Svět se mění. Covt má obrovskou moc. Lidé pociťují touhu páchat zlo jen na jeho popud. Proto ty pocity, Aheno. Proto tvoje představy, Adame." Věděli toho víc o nás než my samotní. Museli jsme zasáhnout, proti Covtovi. Proti naším citům.

Jak se dá zneškodnit Covt? Je snad Nikol připravená pro boj? Co Aheniny pocity a Adamovi představy?
No, snad se bude líbit, teď hodně řeším jejich pocity. Musím tuto kapitolu konečně uzavřít.
 


Komentáře

1 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 6. února 2010 v 19:30 | Reagovat

Moc krásnej díl! Tenhle se mi fakt líbil! A konečně Ahena viděla Adama s Nikol...no nic jsem strašně zvědavá jak se to vivine dál a čím nás budeš ještě napínat. Honem další díleček!

2 Nikol Nevrlá Nikol Nevrlá | E-mail | 29. června 2010 v 13:10 | Reagovat

No je to pěkné ale dala bych tam více barev a lepší název jinak je to fajn!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama