4. Prosím

15. ledna 2010 v 17:54 | Ahena

  • Společnost KORA | Kapitola 4. Prosím

17.45, Sídlo Devinsnových, Jižní morava

Ean [ejn] věděla, že je její povinnost být v radě. Byla zrozena pro uchování rodu. Ale potřebovala trochu volnosti. Už šestnáct let zavřená na pozemcích rozlehlého sídla čistokrevných. Od narození vychovávána, bez jakékoliv volnosti. Už byla unavená z tohoto života. Ve strachu a izolaci. Potřebovala vědět, jaké je to venku. Matka říkala, že tam nalezne jen rozpraskané budovy a pláně bez života. Slova snad nestačí. Dnes večer uteče.

Vybavená do jakékoliv teploty a terénu se blížila k zadní bráně zahrady. S námahou vyšplhala na cihlovou zídku porostlou kiwi. Rozhlédla se. Najatí Gendroidi měli zrovna pauzu. Seskočila, tento těžkopádný let byl zakončen tvrdým přistáním na zadku a levé noze. Rychle vstala a utíkala pryč. Dneska se nejspíš nevyspí.

Po třech hodinách se dostala na úzkou asfaltku. Cítila se opuštěně a zranitelně. Uslyšela tlumený hluk, který vydává hlasitá hudba ve sluchátkách. Rozhlédla se. Neviděla zdroj hluku. Rychle skočila do vysoké trávy. "Au!" ozvalo se těsně u jejího ucha. Vykřikla a bez ohlédnutí vyběhla k silnici. "Hej počkej! Klid!" Zrychlit už nešlo, nebyla zvyklá běhat na rychlost, vždy trénovala jen vytrvalost. Velmi vysoký kluk skočil před ní. "Prosím, klid. Já ti nic neudělám, jen jsi mě švihla do oka. Nic víc." Byla k smrti vystrašená. Krev se jí začala navalovat do mozku. Za očima tlačila nervozita. Tma.

Joe jí položil na sedačku. Podíval se jí na krk a nahmatal tep. První tvor, který vypadá jako on. Jako člověk. Dívka začala pravidelně dýchat. "Dobré ráno. Doufám že jste se vyspala." Chytla se za hlavu a uvolněný pramen vlasů strčila za ucho. Napřímila se na měkké sedačce. Pohledem prohledala okolní místnost. Slunce chytalo oranžový odstín. "Promiň, jen jsi mě vyděsil. Vysvětli mi jednu věc. Co děláš tady venku sám?" Začal dostávat podezřelý pocit. "Sám? Bydlím v docela obydlené ulici společně s rodiči." Udivení. "Počkat, to chceš říct že zde bydlí více lidí?" Rodina jí zase lhala? Co se to tu sakra děje. "Lidí? Lidi už jsou pryč. Je nová éra Teda, pokud nezapomínám na dvě rodiny. Které si okolo nashromáždily 'čistý'." Uvědomil si, co její slova mohou znamenat. "Ty jsi čistá?"

Přežije Ean v novém světě? Jak se Joe vyrovná s novou schopností?

 


Komentáře

1 rex-story rex-story | Web | 15. ledna 2010 v 22:03 | Reagovat

oh..krásné.Závidím ti tvůj způsob psaní.Píšeš to tak..tak "profesionálně".Kéž by to tak bylo i mně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama