26. Relax

16. ledna 2010 v 23:52 | Ahena

  • Být Lovcem | Kapitola 26. Relax | Adam

Dopřál jsem si týden meditace v lesích. Bylo pohodlně. Bez stresu či jiných myšlenek. Pokud šlo o Ahenu, nebyl jsem nadšen z jakékoliv zmínky. Zničil jsem jí život. Dnes mi volal Ambrey a vysvětlil situaci. Doufal jsem že se vše obejde bez nepříjemností. "Čaj je hotov!" Zavolala Nikol. Už dva týdny spolu chodíme. Srazili jsme se na lovu. Je okouzlující. Zvedl jsem se a pospíchal k chatce. Niki stála u pracovní linky a nalévala čaj do šálků. Opatrně jsem ji chytl okolo pasu a políbil do vlasů. Pomalu se ke mě otočila a objala okolo krku. Hluboce jsme se políbili. Nebyla náhražka Aheny. Zvolil jsem si nový život. Novou lásku a myšlení. Nikol byla výjimečná, cítil jsem to z jejího chování, mluvy i dechu. Byla to ta, po které jsem tolik toužil. Byla to moje druhá Ahena.

Vzal jsem čaj a přenesl jej na starý, masivní stůl. "Co dneska podnikneme?" Usmála se Niki. "Mohli by jsme vyrazit na projížďku. Zajít do té stáje. Zajedeme autem, na dvě hodiny si půjčíme koně a potom zase zpět sem." Při oné představě se jí rozšířily zorničky. "Rád bych, ale. Nemám rád koně." Naklonila hlavu. Měla schopnost vycítit lež. "Ale máš." Mlčel jsem. Pravda byla opravdu jiná. "Neříkej, že se jich bojíš! Nikdo se nebojí koní. Jsou to milá zvířátka. Užitečná a přítulná!" Vysvětlování přešlo ve smích. Stoupl jsem si a přešel k francouzskému oknu. Nechtěl jsem mít žádné skryté myšlenky. "Když mi bylo devět, můj bratr jel projížďku. Kůň se splašil a jemu uvízla noha ve třmenu. Nepřežil to." Bylo lehčí říct to skrytě. Ale teď jsem jí do očí podívat musel. Vypadala smutně a šokovaně. "Omlouvám se." Přistoupila ke mě. "Už se o tom bavit nebudeme. Půjdeme si zalovit, co říkáš." Nesouhlasil jsem. "Dopijeme čaj a ty řekneš něco o sobě."

"Před dvěma léty jsme byli normální rodina. Otec měl slušnou práci a matka zůstala delší dobu na mateřské. Zlom nastal před rokem, kdy vše vyvrcholilo tátovou ztrátou práce. Z pěti dětí jsem měla nejvíc let. Byla má povinnost, začít vydělávat a pomoct rodině. Otec si bral dvě zaměstnání denně a matka chodila na brigády. Postupem času jsme se odcizovali. Nefungovali naše usměvavé večery u večeře, kdy jsme si popovídali o novinkách.

Chtěla jsem vše skončit, utéct, nebo udělat mnohem horší činy. Když jsem procházela parkem, oslovil mě Ambrey. Začal mě cvičit. Řekl mi, že bez potenciálu je vše zbytečné a opustil mě. Jednala jsem na vlastní pěst. Původně jsem se chystala zabít Ahenu, spletla jsem si jí s upírem. Vše mě naučila. Je ta nejlepší lovkyně, kterou jsem kdy viděla."

Věřil jsem jejímu obdivu. Ahena mě též naučila všemu, co umím. Sdílím s ní různé triky a vychytávky. Usmál jsem se při vzpomínce mých lekcí. Nevinné časy.

Začínám žít. Dýchat. Milovat.

(Pozn. Autora: Opravdu už nikdy nebudu psát takhle pozdě ;). Díly pak vyzní zmateně a možná nesmyslně. Všechny budou upraveny :) Zatím pá)

Bude litovat Ahena ztráty Tomáče, když se dozví o Adamovi a Niki? Smíří se Niki s city Adama k Aheně?
 


Komentáře

1 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 17. ledna 2010 v 17:18 | Reagovat

Naprosto úžasný díl! Moc se mi líbí jako každý díleček! Vůbec to nezní zmateně a ani nesmyslně...zní to skvěle! Takže Nikol jo? To bude mít dvě série? Tož to jsem na to děsně zvědavá! Doufám, že Adam nakonec bude s Ahenou:-) Ale jinak to můžeš ještě natahovat a dát tam nějaké drama a třeba i žárlivost:-D A jsem ráda, že jsem se až tak trefila do toho co se chystáš napsat...asi v tom už mám talent a vycítím to:-D Jinak honem další díleček!

2 Lavi Lavi | Web | 17. ledna 2010 v 20:59 | Reagovat

No áno, to máš pravdu, všetci to ignorujú...ale ja si to zariadim inak... :)Kto si ich neprečíta, bude za to pykať a ja sa to dozviem :D

P.S. Inak, len keĎ tak zbežne pozerám na tvojom blogu, píšeš NÁDHERNÉ poviedky, a to s veľkým N. Ja osm sa tomu tiež kedysi venovala, ale až tak dlho, že som nejakoo stratila inšpiráciu...Obdivuje ťa xD

3 Lavi Lavi | Web | 18. ledna 2010 v 14:17 | Reagovat

Inak aj ja ďakujem... moc si to vážim... prestala som, lebo som nevedela ako Ďalej... a moje poviedky väčšinou čerpali veľa z môjho života a mala som také obdobie, že to nešlo... a ty si sa k poviedkam ako dostala?

4 Lavi Lavi | Web | 18. ledna 2010 v 15:29 | Reagovat

no ja niečo určite napíšem a dám to na blog. aspoň pre teba...ale neviem kto to bude iný čítať. a ak sa strašne nudíš, klikni na môj veľmi starý blog http://nestastievstasti.blog.cz/ .Je to venované čisto jednej poviedke Nešťastie v šťastí, fantasy príbehu z prostredia Harryho Pottera. dúfam, že si to prečítaš :) ak to budeš chcieť okomentovať, prosím na gooddesigns xD Ďakujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama