22. Legenda

10. ledna 2010 v 0:25 | Ahena

  • Být Lovcem | Kapitola 22. Legenda

"Zdravím, jak pak se dneska máme. Vysvitlo pěkně sluníčko." Řekla přespříliš usměvavá sestra. Pro mě slunce znamenalo něco jiného. Naděje, že jednou budeme žít bez těch monster. "Ale ještě nejsou návštěvní hodi... samozřejmě, běžte dál." Dívala jsem se z okna. Přesně jsem věděla, kdo přijde. "Neměl by jsi svoje schopnosti používat na bezmocné civilisty." Otočila jsem se na Adama. "Ta slečna byla zdravotní sestra." Přikývla jsem. "Pravda. Víš, musím si s tebou promluvit o tom, co se stalo." Přitáhl si těžkou židli. "Já taky. Aheno, víš co k tobě cítím, ale chci pro tebe jen to nejlepší. Pokud jím nejsem, snesu to. Nechám tě dýchat, nebo počkám. Nepřeji si, abys byla do něčeho donucena." Zadíval se do chladné země. "Slíbili mi pokoj s výhledem." Podívala jsem se z okna. "Potřebuji se rozmyslet." Otočila jsem se na Adama, ale židle byla uklizená a on pryč. Neurazila jsem ho. Je hodný, nechává mě přemýšlet. Vždy myslel jen na mě. A já udělala to samé. Já - já. Okolí jsem nevnímala stejný, jaký bylo. Nezasloužím si ho. Znovu jsem usnula.

Tiché kroky, nepotřebuji vidět. Pomalu jsem otevřela jedno oko. Ženské nohy v bílých lodičkách pomalu našlapovaly ke stolku. Neměla jsem po ruce žádnou zbraň. Odvážila jsem se pohlédnout výš. Dívka vypadala na devatenáct let. Měla světlé vlasy a sportovní postavu. Možná lovec. "Pomalu se na mě otočila. "Vidím, že jsi vzhůru. Moc ráda tě poznávám! Jsi mým velkým vzorem! Obdivuji tvoje odhodlání a statečnost!" Posadila jsem se a podívala z okna, stmívalo se. "Promiň, ale já tě neznám. Ani nevím o čem to mluvíš." Konečně jsem si okolo všimla všech těch květin.

"Takže jsem teď mezi lovci známá? Já o to opravdu nestojím. Nechci být 'ta'. A už vůbec ne kvůli činu, který je pro každého samozřejmostí." Opravdu jsem nebyla skromná. Ještě před rokem bych si této zvláštní pozornosti vážila. "Oh, já tě opravdu obdivuji! Jsi tak. Nemám vyjádření. Jsi opravdu úžasná, skvělá a laskavá!" Při pohledu na její rozzářený obličej jsem si vzpomněla na můj obdiv patřící Ambrymu.

Když Soňa odešla mohla jsem si konečně znovu zdřímnout. Vlastně mě pobyt v nemocnici přišel v hod. Žádný stres ani překvapení. Možná jen ... "Ahena! Co se ti pro boha stalo!?" Do pokoje vstoupil ten nejméně očekávaný člověk. "Tome?! Co tu děláš! Jak ses o mě dozvěděl?" Přistoupil rychle k posteli a vzal si mou ruku do dlaní. "Adam mi zavolal, že ... no, že tu ležíš." Lhal mi, vše jsem si vyposlechla od jeho mysli. Adam mu zavolal a zvěstoval o mém stavu. Řekl taky, že budu velmi ráda když ho znovu uvidím. V Adamově verzi pořád miluji Toma a jedině s ním budu šťastná. "Dík, že jsi přišel. Ale, už je mi fajn, za pár dní budu doma." Snažila jsem se jej uklidnit. "Já vím, proto jsem si do tvého bytu dal tvoje věci. Doufá, že ti to nevadí. Taky jsem domluvil, že zde mohu přespat." Nechtěla jsem nabourat jeho nadšení a starosti. "Jistě." Pohladil mě po vlasech a přinesl si ze sesterny křeslo.

"Je mi to tak líto, že jsem nebyl nablízku. Stydím se za sebe. Moc se ti omlouvám." hladil mě po ruce. Byly to upřímné řeči. V srdci si mě uchoval i přes věci které jsem mu provedla.Proč Aheně, Adam dohodil Tomáše? Ví snad něco jiného? Jak bude reagovat Ahena na jeho přítomnost?
(pozn. autora.: díly budou kratší. Pokus, možná pak budu přidávat častěji)
 


Anketa

Máš rád/a ahena-story ...

... ano
... ne

Komentáře

1 Adrienne Adrienne | Web | 10. ledna 2010 v 1:38 | Reagovat

Si dělám srandu :D
Jasně, chápu to, taky jich mám miliardu a vždycky píšu trochu tam pak sem...

2 Kazuka Inuzuka Kazuka Inuzuka | E-mail | Web | 10. ledna 2010 v 12:29 | Reagovat

Ooo to bylo tak nádherné a smutné! Chudáček Adam...je mi ho víc a víc líto...ach jo zase nebudou spolu...ale silně doufám, že nakonec spolu skončí...oblíbila jsem si Adama a taky pár Adama s Ahenou...jinak jsem moc ráda, že jsem ti udělala takovou radost s komentama...mě prostě ta tvoje povídka tak zaujala, že jsem si ji musela celou přečíst...si moc dobrá! A mám radost, že ty máš radost...jinak díky za tvůj příspěvěk na mém blogu! A kdy bude další dílek? Už se nemůžu dočkat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama