3. Šok

1. listopadu 2009 v 17:39 | Ahena

  • Společnost KORA | Kapitola 3. Šok

13 hodin, parkoviště u bývalého nákupního centra

Joe čekal už hodinu na Ary. Měli spolu schůzku, sama ho pozvala. Po chvíli vyběhla z poza rohu i se svými věčně pronásledujícími kamarádkami. Usmál se. "Ahoj." Opovrženě si ho prohlédla. "Prosím?" V jeho myšlenkách se začali objevovat pochybnosti. "Já myslel, že .." "Počkej, snad sis nemyslel, že jsem pozvala tebe." Obrátila se na své věrné rádkyně. "Ale holky, která pak, 'omylem' vyřídila tady chlapcovi můj vzkaz." Všechny se zasmály. "Promiň, chtěla jsem jiného kluka se jménem Joe. Nebyl jsi docela naivní?" Nedával svoje rozčílení najevo, ale v mozku jen vřelo opovržení a vztek. Pak se stalo něco s čím by ani ve snu nepočítal. Ary zrudla a spadla na zem. Dusila se. Přestal se soustředit na zlo. Znovu začala získávat svoji původní barvu. Joe byl vylekaný na tolik, že se zmohl jen na útek. Běžel kilometr než se zastavil u vchodových dveří. "Jsi tu brzo, zlatíčko." Neodpověděl. Běžel do prvního patra, kde měl svůj pokoj. Zabouchl za sebou a zamkl. Musel se osprchovat. Potřeboval ze sebe splavit ten pocit. Pach vraždy. Oblékl se do pohodlných tepláků a vytahaného, sluncem vyšisovaného trika. Položil se na postel. Nikdy se u něj žádná schopnost neobjevila. Zabíjení? Nechtěl tomu věřit. Zarazil to v čas, Ary neumřela, ale co kdyby se soustředil déle. Kdyby nemohl přestat. Měl nějaké vražedné sklony. Strach ovládl jeho mysl. On je v tom nevině. Vzal z pod postele kladivo a blížil se k oknu. Potřeboval spravit díru, kterou zanechal minulý hurikán. Vybít si vztek na něčem neživém.

"Ahoj mami." políbil Elen na čelo. "Tak co jak dopadlo rande?" "No, nic moc. Nevyšlo to." podíval se z okna. "Jdu pomoc tátovi. Zaliji trávník." Vzal si bundu a otevřel dveře. "Joe? Nechceš mi něco říct?" Zastavil se. "Ne mami."

"Jelikož jste dneska udělali kus práce. Zasloužíte si odměnu." Elen přinesla dva talíře. "Jen nás moc nerozmazluj, zlato." Zasmál se Bob. "Děkuji mami." Zakousl se do typicky tvrdého jablečného koláče. "Je to moc dobré. Myslíš, že bych se mohl, až to dojím, jít projít?" Elen se podívala na manžela. Ten přikývl. "Nemáš domácí úkoly? Nebo nějakou práci?" Nesouhlasně zakýval hlavou. "Vše hotovo, a zítra škola není. Učitelé mají nějaké školení."

Co se stalo s Ary? Proč jsou v poslední době manželé tak podivní? Skrývají něco?

 


Anketa

Chcete v příběhu Společnost KORA postavy?

... ano
... rád/a si je domyslím sama

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama