9. Adamových 14 dnů

18. května 2009 v 19:54 | Ahena

  • Být Lovcem | Kapitola 9. Adamových 14 dnů

Ahena ležela na posteli a snažila se skrýt bolest. Já jí to nevěřím. Měli jsme s Ambreym schůzku v parku. Bylo to oblíbené místo, pokud se bavíme o partě z Obřan. "O, tady jsi." Zasmál se Ambrey. Přišel jsem až k němu. "Co potřebuješ? Chtěl jsem zůstat s Ahenou. Necítí se nejlépe." Přikývl. "Teď tě potřebuje město. Adame, už jsi dost vycvičený a tvoje schopnosti jsou úžasné." Přimhouřil jsem oči. "A proč jsme tady a ne doma?" Začal jsem říkat našemu loveckému bytu domov. Bylo to podivné. Nikde jsem se necítil lépe jak tam. Ambrey se mě snažil přesvědčit o opaku, ale já jsem to tak cítil a nic jsem nechtěl měnit. "Ahena má lépe vyvinuté smysli než ostatní lidé. Slyšela by to, co se ti chystám říct a to by jí nepotěšilo." Zpozorněl jsem. Něco důležitého. Toho jsem se obával. Já a povinosti. Jednou jsem měl udělat večeři a vyvenčit psa, to bylo jediné, co po mě matka chtěla. Umíte si představit, jak to dopadlo. "Pokračuj." Odkašlal si. "Máme tu veliký problém. Byl jsem u jedné věštkyně a nechal jsem nám vyvěstit budoucnost." Nadzvedl jsem obočí. "A co říkala?" Pokývl hlavou. "Ty to máš, ehm, v cajchu. Nic závratného až," v tom se začal smát. "na jednu legrácku." "Háháhá, fakt směšný!" Znova si odkašlal. U něj to značilo, že chce vypadat důležitě a vážně. "Ahena se podle věštkyně změní v upíra." Řekl rychle, vypadalo to na zapírání emocí. Chtělo se mu brečet? Nevěděl jsem, co se honí v jeho hlavě. Ahena jako upír. Uměl jsem si ji představit. Její dobře opálená pleť zbledne a její zuby se každou chvíli promění. "Je to jisté?" Ambrey se vysmrkal a podívat se do tmy. Jeho hlas se třásl. "Každá budoucnost se dá nasměrovat jinou cestou. Takže odpověď zní ano." Zamžoural jsem v šeru. "Proč teda jsi tak na dně? A neříkej, že ti do oka spadlo smítko." Řekl jsem ironicky, ale kupodivu vážně. Sedl si na zem a rukou ukázal naproti. Udělal jsem, o co po mě žádal. "Ona je něco jako má dcera. Někdo koho jsem mít nikdy nemohl ani mít nebudu. Já jsem ji našel, vychoval, vytrénoval a málem ztratil. Je v mém srdci hned vedle Zara. Je to dobrá holka, i když s různými tvářemi. Neměla zrovna štěstí na rodinu, to je všechno." Znova se vysmrkal. "Co mám dělat." Nějaký důvod to mít musí. "Hlídej ji. Moc tě prosím, buď její podpora!" Usmál jsem se. "S radostí." Konečně se taky, alespoň zakřenil. "Do té doby tu budeš lovcem ty. Jsi připravený a Ahena bude klidnější, teda možná." Podali jsme si ruce. "Ok."

"Ty první, starší má přednost." Řekl jsem posměšně upírovy opodál. "Dobře mladý!" Zaútočil. Skočil mi po krku. Ti staří proti mně nemají šanci, pomalu jim dochází, že nejsou tak rychlí. Skrčil jsem se a objevil za ním. Kopl jsem ho do zad. "Úsměv tě přešel, že?" Upír se na mě zmateně podíval. "Co je to sakra za triky!" Pokrčil jsem rameny a šel houpavou chůzí k místu, kde ležel. "Žádné triky. Jen nadešla chvíle tvé smrti." Mile jsem se usmál. Ambrey mě naučil být v klidu. Cvičil jsem to týden. "To neukecáš, smrade!" Sklonil jsem se nad ním. "Máš pravdu." V tom okamžiku střetu pohledu jsem mu Bonnie vrazil do srdce. Zmiňované jméno nesla jedna vyšší upírka. Dělala neplechu přímo na sídlišti a tak musela jít rychle pryč. Byl to můj první úlovek. Dávno jsem pochopil co Ahenu na této práci baví. Ok, zabíjení je hrozná věc, ale nemůžete mi to mít za zlé, když tím udělám dobrou věc.

Přihodilo se toho hodně. Za tři dny půjde Ahena na svoji stráž. Od té doby s Ambreym jsem ji neviděl. Já jsem se změnil. Hodně jsem se změnil. Ona také. Mezi její nepřítomností se vyskytl problém s mým spolužákem Danem. Pokousal ho upír a já ho nemůžu najít, a když už chytím jeho stopu, znova mi zmizí. Zjistili jsme, že se z Dana stal tak zvaný Gron. Velmi silný Mladý.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama